Комунальне некомерційне підприємство “Тернопільський обласний медичний центр соціально небезпечних захворювань”  Тернопільської  обласної  ради нагадує  жителям  області, що

1грудня –весь світ відзначає  Всесвітній день профілактики та боротьби зі СНІДом, мета якого максимально об’єднати зусилля медичних працівників, громадських організацій в справі профілактики та боротьби зі СНІДом, зменшення тягаря від цієї інфекції.

Це захворювання також , як і COVID-19  має пандемічний характер з високими  темпами поширення  та трагічними (смертельними) наслідками.

ВІЛ-інфекція /СНІД відноситься до захворювань із хронічним перебігом, при якому безсимптомний період може тривати роки, в той же час вірус, перебуваючи в організмі людини руйнує перш за все імунну систему.

Україна посідає одне з перших місць серед країн  Європейського регіону за кількістю  ВІЛ- позитивних.

Кожний сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років ВІЛ-інфікований, що є одним з найвищих показників серед країн регіону.

За даними Європейського центру контролю та профілактики захворювань та Європейського регіонального бюро ВООЗ Україна єдина у світі, де продовжується зростати кількість нових випадків ВІЛ та смертності від СНІДу.

Епідемія ВІЛ на сучасному етапі характеризується переважним ураженням осіб працездатного віку зі зростанням частки вікової групи 50 років і старше, поширенням статевого шляху передачі, але все ще залишається сконцентрованою в ключових групах населення.

Перед нами поставленні амбітні цілі до 2025 року забезпечити раннє виявлення ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, своєчасне призначення АРТ терапії , яка дасть можливість знизити вірусне навантаження, що покращить якість життя ВІЛ-інфікованим.

Зараз у світі, у державі  та й в нашій області складні, напруженні часи щодо епідемічної ситуації по COVID-19 .

Проте, незважаючи на захворюваність на COVID-19, актуальність захворюваності на СНІД продовжує мати місце і має несприятливі показники.

Сьогодні ми відзначаємо в області  щорічне зменшення кількості обстежень на СНІД і, як результат, пізнє виявлення ВІЛ-інфікованих на вже термінальних стадіях.

Майже 50% серед виявлених  це хворі у стадії СНІД.

Це хворі, які неодноразово звертались за медичною допомогою.

Кожний раз таким хворим виставлявся той чи інший діагноз, не підозрюючи, що це можуть бути прояви ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Сьогодні основним шляхом передачі СНІДу є статевий шлях, який в області становить 78,6%. Це звичайні люди різних спеціальностей, різного достатку, різного віку, різної статевої орієнтації, різного віку.

ВООЗ та наша держава поставила перед нами грандіозні завдання до 2025 року, так звану теорію прискореного подолання ВІЛ-інфекції /СНІДу.

Програма 95-95-95,  мета якої максимально залучити населення до послуг тестування. Адже 95 % хворого населення повинно знати про свій ВІЛ статус, 95%  серед виявлених повинні отримувати АРТ терапію, а ті, хто отримує АРТ повинні мати невизначену кількість вірусних клітин (вірусне навантаження). Від того на скільки своєчасно виявлена хвороба, призначено лікування, медичне спостереження за станом здоров’я пацієнта залежить якість, тривалість подальшого життя.

Отож, ми запрошуємо всіх, хто має або мав фактори ризику, а саме – статеві контакти без презервативу з випадковими партнерами, вживання наркотиків ін’єкційно, секс з ін’єкційними споживачами наркотиків, анальний секс чоловіка з чоловіком, секс з особою, яка має позитивний ВІЛ статус, секс-послуги за винагороду, тощо повинен прийти до нас і обстежитись на ВІЛ, а отже, бути впевненим у своєму здоров’ї .

Сьогодні кожна людина повинна знати свій ВІЛ-статус.

Чому саме ми запрошуємо до нас ?

А тому, що у нас працюють спеціалісти, які знають все про СНІД. Це лікарі лаборанти, інфекціоністи, епідеміолог, педіатр, акушер гінеколог, лікар УЗД, психолог, соціальний працівник  та інші, які обстежать, а в разі потреби нададуть  якісну медичну допомогу, що буде сприяти активному вашому життю навіть в умовах ВІЛ-інфікування.

Всі наші послуги безкоштовні, доступні, конфіденційні .

Тільки у нас ми обстежуємо пацієнтів на вірусне навантаження . Цей аналіз дає змогу оцінити скільки вірусу вже є в організмі ВІЛ –інфікованої людини.

Тільки у нас ми можемо за допомогою спеціальних досліджень оцінити стан імунної системи ВІЛ-інфікованого пацієнта (наскільки вірус СНІДу зруйнував імунну систему).

Сьогодні тільки наші спеціалісти можуть призначити відповідне спеціальне лікування АРТ препаратами, які будуть сприяти зниженню вірусного навантаження та покращенню стану імунної системи. А це сповільнить прогресування ВІЛ–інфекції та перехід в стадію СНІДу, дозволяючи людині з ВІЛ ЖИТИ ПОВНОЦІННИМ ЖИТТЯМ до глибокої старості .

Сьогодні СНІД – не вирок !

ПРИЙДІТЬ –обстежтесь і будьте впевнені в собі та в своєму здоров’ї . Це продовжить вам щасливе, радісне, активне життя з усіма його яскравими фарбами!

Ми чекаємо на ВАС за адресою – місто Тернопіль, вулиця Купчинського, 14 (за міською поліклінікою №2).