Тютюнопаління

Тютюнопаління (нікотинова залежність) – одна з найпоширеніших залежностей не тільки в Україні, але і в цілому світі. Виникає внаслідок вживання нікотиновмістних речовин і в наш час становить одну з найсерйозніших медико-соціальних проблем. Складність вирішення даної проблеми – у неправильному відношенні до паління в суспільстві та його реальним значенням у руйнівній дії на здоров’я людей.

Будь-яка форма вживання тютюну, включаючи паління сигарет, сигар, трубок, використання жувального або нюхального тютюну, а також «пасивне куріння», значно підвищують захворюваність і передчасну смертність, що спричиняються більш як 20 різними хворобами.

Багато досліджень показали, що ризик виникнення захворювань залежить як від кількості викурених сигарет, так і від загального досвіду вживання нікотиновмістних речовин. 3а оцінкою експертів ВООЗ від хвороб, пов’язаних з палінням, щорічно вмирає 4 мільйона людей у світі. Тобто кожних 8 секунд на земній кулі помирає людина з цієї причини.

0 мільйона
Щорічно гине від куріння
0%
Українців курить сигарети
0%
Смертей викликаних раком легенів

Вплив куріння нікотину:

  • найближчі наслідки: задишка, загострення бронхіальної астми, шкода під час вагітності, безплідність, тахікардія, підвищення артеріального тиску;

  • віддалені наслідки: інфаркт міокарда, мозковий інсульт, рак легенів та інших органів, хронічні обструктивні захворювання легень (хронічний бронхіт та емфізема), стійка втрата працездатності і необхідність сторонньої допомоги;

  • ризик для присутніх: підвищення ризику розвитку раку легень і серцево-судинних захворювань у дружини/чоловіка; підвищення ризику розвитку дітей з недостатньою вагою; синдром раптової дитячої смерті, респіраторні інфекції, хвороби середнього вуха в сім’ях, де палить один із батьків.

Хвороби, які спричинює куріння:

Ми можемо вам допомогти – телефонуйте!

Тютюновий дим

Тютюновий дим – це вид забруднення повітря, що в сотні тисяч разів перевищує забруднення будь-якого металургійного чи хімічного комбінату. У абсолютно чистій атмосфері організм людини, що палить, зазнає такого токсичного впливу, ніби вона знаходиться в умовах, де забруднення в тисячі разів перевищує будь-які норми. У тютюновому димі, крім  наркотику – нікотину, міститься близько 200 особливо отруйних речовин – чадний газ, аміак, синильна кислота, сірководень, чадний газ, радіоактивні речовини, тютюновий дьоготь, бензпірен (сильний канцероген, тобто речовина, що спричиняє рак) і багато інших.

Нікотинова залежність – хронічне захворювання, що потребує лікування. Припинення паління – тривалий і складний процес. Підхід до кожної людини повинен бути індивідуальним і залежати від того, на якій стадії відмови перебуває курець.