Наркоманія

Наркоманія (від грецьких слів narke — сон, і mania — пристрасть, потяг) — група хвороб, що виникає внаслідок систематичного, у наростаючій кількості вживання речовин, які включені до затвердженого на офіційному рівні списку наркотиків (такий поділ передумовлений передовсім правовими, а не медичними чинниками, – адже з клінічних позицій наркоманії та токсикоманії патогенетично досить схожі). Проявами наркоманії є психічна і фізична залежність від цих речовин, а також розвиток абстиненції внаслідок припинення їх прийому.

Оскільки клінічна картина окремих форм наркоманій залежить від особливостей наркотичної речовини, яка є предметом зловживання, то даний термін часто використовують у множині – наркоманії. У кожному конкретному випадку, для характеристики окремої форми наркоманії використовується прикметник, наприклад, морфінна наркоманія (морфінізм), кокаїнова, гашишна та інше.

0%
Самогубств серед наркоманів
0%
Щорічне зростання вживання наркотиків серед підлітків
0%
Люди виходять з наркозалежності

Розрізняють такі види наркоманії:

Виникає внаслідок вживання опіоїдів (опій, морфін, «метадон», «еднок», «ширка»). Характерні легке збудження, прискорене мислення, різке звуження зіниць, сухість шкіри, блідість обличчя і слизової оболонки.

Виникає внаслідок вживання канабіноїдів (маріхуана, конопля, «план»). Характерні приступи сміху без причини, виражена концентрація на незначущих дрібницях, заплутана мова, прискорене дихання, зміна настрою, легковажність, втрачається відчуття часу.
Ефедронова наркоманія. Виникає внаслідок вживання ефедрину. Характерно стан захоплення, безглуздої метушні, балакучості, губи сухі, дуже добре видно сліди ін’єкцій на руках, зіниці розширені. Даному виду наркоманії притаманні епізоди, які можуть тривати протягом декількох діб, до повного виснаження, потім завершується глибоким сном, викликаним прийомом великої кількості снодійних засобів.

Виникає внаслідок вживання барбітуратів. Стан дуже сильно нагадує алкогольне сп’яніння: увага розсіяна, погане осмислення ситуації, загальмованість, гучний голос, мова невиразна, порушена координація рухів, зіниці очей розширені, реакція їх на світло млява.

Виникає внаслідок вживання стимуляторів групи амфетаміну та метамфетаміну («фен»). Характерно стимуляція центральної нервової системи, довготривале безсоння, підвищення лібідо, відповідно збільшення кількості сексуальних партнерів і підвищений ризик інфікування хворобами, що передаються статевим шляхом. Після закінчення дії препарату настає глибокий сон, який може тривати більше 12 – 15 годин.

Наслідки прийому наркотиків:

Ми можемо вам допомогти – телефонуйте!

Наркоманія

Всі види наркотиків поділяються на дві категорії: рослинні, приготовані з конопель або маку, а також фармацевтичні препарати і хімічні сполуки. У природі існує досить велика кількість речовин, які здатні надавати наркотичну дію на людину. Наркотичним ефектом володіють наступні речовини: речовина, яка міститься у головках маку (молочний сік, що відтікає із зроблених надрізів на неповністю зрілих маківках, який після висихання називають опіумом), речовини, які містяться в різних частинах індійської коноплі (гашиш), а також у деяких отруйних грибах і т. д.

Останнім часом особливо істотно розширився асортимент речовин, які безпосередньо впливають на психічний стан людини. Зареєстровано використання з метою одурманення навіть пральних порошків, бензину, інших сильнодіючих хімічних речовин побутового і промислового призначення.