1 грудня 2021 року з 11.00 до 13.00 на вул. Гетьмана Сагайдачного біля пам’ятника Івана Франка в м. Тернополі відбудеться просвітницька акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом під гаслом  «Покінчити з нерівністю. Ліквідувати СНІД.». Акцію проводять ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально – небезпечних захворювань» ТОР.

В ході проведення заходів будуть проводитись безкоштовні консультації лікарів,  експрес – діагностика на ВІЛ – інфекцію, роздача просвітницької літератури з питань профілактики ВІЛ – інфекції /СНІДу та пропаганди здорового способу життя.

Епідемічна ситуація по ВІЛ/СНІДу  в Тернопільській області залишається складною. На фоні пандемії коронавірусної інфекції зменшилась кількість обстежень на ВІЛ –інфекцію, але збільшилась кількість виявлених хворих, яким встановлений діагноз СНІД. Майже на 59%  збільшилась  кількість вперше виявлених хворих в термінальній стадії ВІЛ – інфекції.

Збільшилась кількість ВІЛ – інфікованих у віковій групі 50 років і старше. Серед ВІЛ – інфікованих частіше виявляється хвороба у чоловіків та жителів міста Тернополя та Тернопільського району.

Закликаємо всіх активізувати свою громадянську позицію і пройти тестування на ВІЛ – інфекцію!  Процедура є абсолютно безкоштовною.  Своєчасна діагностика та лікування дають шанс на життя.

Бережіть себе. Ми бажаємо Вам здоров’я!