Алкоголізм

Захворювання, що викликається систематичним вживанням алкогольних напоїв, для якого характерний патологічний потяг до них, призводить до психічних і фізичних розладів та порушує соціальні і поведінкові аспекти особистості, яка страждає цим захворюванням. Характерними є синдроми психічної та фізичної залежності. Найважчою стадією є синдром фізичної залежності від алкоголю, при якому раптове припинення його вживання може викликати такі симптоми абстиненції, як тремор, страх, галюцинації або марення (алкогольний делірій або як кажуть в народі «біла гарячка»), або напади судом (алкогольна епілепсія).

Для алкоголізму характерна психо-фізична залежність від алкоголю, основою якої є присутність алкоголю в обмінних процесах людського організму. Вона розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними напоями протягом багатьох років. У ширшому розумінні алкоголізм — сукупність шкідливих звичок, пов’язаних із зловживанням алкоголю. Психологічно має дві стадії: звичка та хвороба.

0
Діагностовані випадки
0
Виліковані пацієнти
0
Середня тривалість лікування

Алкоголізм, або алкогольна залежність, асоціюється з рядом ознак:

  • Агресія

  • Хворобливий потяг до алкоголю

  • Ріст толерантності (зростає витривалість до великої кількості алкоголю)

  • Втрата кількісного контролю

  • Наявність синдрому відміни або абстинентного синдрому

Вплив алкоголю на організм

Ми можемо вам допомогти – телефонуйте!

Алкоголь

наркотична отрута, що діє насамперед на нервові клітини кори головного мозку. При цьому значно ослаблюється процес гальмування і відносно переважає процес збудження. Великі дози алкоголю чинять паралізуючий вплив на деякі відділи центральної нервової системи. При ураженні центрів довгастого мозку настає порушення терморегуляції, дихання і серцевої діяльності – так званий коматозний стан. Алкоголізм викликає глибокі розлади діяльності шлунково-кишкового тракту, печінки, органів дихання, нирок, статевих залоз та ін. Організм алкоголіка втрачає опірність до захворювань. Алкоголізм зумовлює стійкі порушення психіки, велике зниження працездатності, швидку стомлюваність, ослаблення пам’яті, деяку безтурботність, брехливість, несталість настрою, дратівливість і схильність до конфліктів. На ґрунті алкоголізму бувають запої, розвиваються різні психози – біла гарячка, корсаковський психоз та ін. Алкоголізм призводить до побутових і виробничих травм, аварій на транспорті, злочинів, порушень правил громадської поведінки, руйнування сім’ї.