ВІЛ-інфекції/СНІДу

Варто знати про ВІЛ:

Що таке ВІЛ-інфекція ?

ВІЛ-інфекція – це інфекція викликана вірусом імунодефіциту людини, кінцевою стадією якої є СНІД з багато чисельними клінічними проявами.

 

Варто знати про СНІД:

Чи може ВІЛ-інфікована жінка народити здорову дитину ?

В державі реалізується програма профілактикі ВІЛ від матері до дитини, а саме, всі вагітні жінки двічі під час вагітності – при взятті на облік та перед пологами обстежуються на ВІЛ. Обстеження на ВІЛ пропонується й статевим партнерам жінки.

Якщо у вагітної виявлено ВІЛ-інфекцію, їй призначається лікування антиретровірусними препаратами, які вона повинна приймати пожиттєво. Профілактичне лікування отримує й новонароджена дитинка, яка після народження перебуває під подвійним спостереженням – лікарем педіатром за місцем проживання та лікарем педіатром відділення СНІДу . Спостереження за дитиною продовжується до 18 місяців життя. З метою раннього виявлення ВІЛ-інфікування у дитини перші обстеження проводяться методом ланцюгової полімеразної реакції в 1-й та 3-й місяць після народження. Якщо результати негативні, дитина вважається здоровою, проте спостереження продовжується до 18 місяців. Після обстеження методом ІФА при відсутності клінічних і лабораторних даних дитина знімається з обліку, вважається здоровою.

Варто тестувати!

0
Українці дізнаються, що він має ВІЛ
0
Люди щорічно помирають від ВІЛ у світі
0%
Це робиться статевим шляхом

Як може статися ВІЛ-інфекція?

  • статевий контакт – доведено, що презерватив значно знижує ризик зараження ВІЛ, якщо серед інших виконуються наступні умови: він належної якості, повинен бути належним чином застосований, знаходиться на місці від початку до кінця відносин, не тріскатись і не сповзати

  • кров коли заражена кров потрапляє на пошкоджену шкіру, слизову, наприклад, в око, ніс, рот, геніталії або вводиться під час використання загальних голок та шприців, наприклад, для введення наркотичних засобів, анаболіків ін’єкції;

  • під час вагітності, пологів або годування груддю від ВІЛ-інфікованої матері до своєї дитини – тому жінки, які планують вагітність або вагітні, повинні зробити тест на ВІЛ (гінеколог зобов’язаний запропонувати цей тест), тест також повинен зробити майбутній батько.

Симптоми, що виникають при СНІДі:

Ми можемо вам допомогти – телефонуйте!

Факти та міфи про ВІЛ

НІ, це неправда. У світі щодня заражається ВІЛ близько 6000 людей, а близько 4500 помирає від причин, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією/СНІДом.

Наявні на сьогодні антиретровірусні препарати покращують якість життя людей, заражених ВІЛ. Однак антиретровірусну терапію необхідно приймати протягом усього життя. Тому не вірно, що оскільки наркотики доступні, вам не потрібно боятися ВІЛ і не потрібно використовувати захисні засоби, наприклад, при сексуальних контактах.

ТАК. Будь-хто, незалежно від раси, віросповідання чи сексуальної орієнтації, може заразитися інфекцією, якщо має сексуальне життя або контактує з ВІЛ-інфікованою кров’ю. Ані стать, вік, професія чи покликання не захищають від зараження. Знання шляхів передачі та способів зниження ризику захищає від інфекції.

Є певний ризик. У перші роки епідемії СНІДу вважався оральний секс безпечним. Зараз ми знаємо, що існує певний ризик: слизова оболонка ротової порожнини чутлива до інфекції. Більш ризиковані ситуації, коли сперма потрапляє в рот – вона зазвичай містить більше вірусу, ніж генітальні виділення жінки. Ризик зараження при такому контакті нижчий, ніж у випадку з вагінальним контактом, проте медична література описує випадки ВІЛ-інфекції, що сталися після орального контакту. Пероральні контакти також несуть ризик зараження іншими захворюваннями, в т.ч. сифіліс, гонорея.

TAK. Хороший якісний презерватив, правильно вставлений, використовуваний від початку до кінця сексуального контакту, знижує ризик зараження ВІЛ (майже 100% захист від зараження). Неправда, що презервативи мають “мікропори”, через які потрапляє вірус і сперма. Ефективність презервативів у запобіганні передачі ВІЛ неодноразово підтверджувалася в дослідженнях, проведених серед звичайних гетеросексуальних пар, в яких один партнер був заражений ВІЛ, а інший – ні. У парах, які послідовно використовували презервативи при кожному сексуальному контакті, неінфікована людина залишалася незараженою.

TAK. ВІЛ викликає прогресивне руйнування імунної системи зараженої людини, щоб розвинути набір різних інфекцій та видів раку, які ми називаємо СНІДом.

Однак є невелика група науковців, які переважно займаються основними науками в медицині, а не пацієнти, які заперечують причинно-наслідковий зв’язок між ВІЛ та СНІДом. До недавнього часу такі погляди були офіційно визнані в Південній Африці. Результатом є те, що в цій країні різко зростає кількість перинатальних інфекцій дітей та смертей через СНІД. Є дані, що говорять про те, що близько 25 відсотків молоді у Південній Африці інфікована ВІЛ, частіше це стосується жінок.

Ні. Антиретровірусні препарати не можуть вивести вірус з організму зараженої людини, але вони зупиняють розмноження вірусу та уповільнюють інфекцію.

Ні. Хоча дослідження профілактичної вакцини тривають, спроби на сьогоднішній день є невдалими. В даний час єдиним способом захисту від ВІЛ є застосування практичних знань про шляхи зараження та методи зниження ризику.

ВІЛ – це вірус, який потребує людського організму, щоб жити. Крім того, він швидко гине. Його знищують усі дезінфікуючі засоби, включаючи мильну воду. Вмирає при більш високій температурі (вище 56 ° C через кілька хвилин, при 100 ° C – негайно).

Кожна порція крові, зданої на станціях донорства, перевіряється на ВІЛ-інфекцію. Це значно знижує ризик передачі інфекції.

На початку епідемії ВІЛ багато людей заражалися кров’ю або продуктами крові (наприклад, використовувались для лікування гемофілії). У країнах, що розвиваються, переливання крові та похідних крові має ризик зараження ВІЛ.

У розвинених країнах, де використовується одноразове обладнання, безпечно бути донором.

Стоматологічне лікування не повинно нести ніякого ризику за умови стерилізації всіх інструментів після кожного використання та вжиття заходів для запобігання передачі інфекції.

TAK. Якщо жінка, заражена ВІЛ, знає про свою інфекцію, під час вагітності вона перебуває під опікою не лише акушера-гінеколога, а й фахівця-інфекціоніста, який займається терапією ВІЛ-інфікованих людей, тоді шанси народити здорову дитину перевищують 99 відсотків.

У випадку пари, в якій чоловік заражений ВІЛ, також можна безпечно народити дітей. Сперматозоїди не переносять вірус, який знаходиться в інших клітинах насінної рідини. І якщо жінка не заражена ВІЛ, дитина в безпеці.